Підсумки соціального проекту "Дерево розвитку групи" 2020-2021

По завершенню навчального 2020-2021 року підводимо підсумки соціального проекту "Дерево розвитку групи", що впроваджувався педагогами нашого СЗДО спільно з вихованцями та батьками.

Ідея проекту: об'єднати педагогів та батьків заради пошуку та впровадження нових, ефективних форм взаємодії заради розвитку та підвищення рівня освіти дітей.

Мета проекту: сприяти усвідомленню того, що батьки є партнерами в плануванні та реалізації заходів щодо розвитку дітей, поповнення розвивального середовища групи.

Завдання проекту : спрямувати співпрацю педагогів та батьків на спільне планування та реалізацію заходів щодо розвитку дітей.

Цілі проекту:

 встановити партнерські відносини з сім'єю кожного вихованця;

 створити творчу атмосферу взаєморозуміння, спільності інтересів, емоційної взаємопідтримки через підготовку, організацію і проведення заходів для всіх учасників проекту;

 розвивати соціально-особистісну сферу дошкільнят, за допомогою спільної діяльності дітей, батьків та педагогів;

 підвищувати педагогічну компетентність батьків;

 удосконалювати організаторські та комунікаційні навички всіх учасників проекту;

 підтримувати впевненість батьків у власних педагогічних можливостях

Проект складався з кількох етапів. Представники кожної групи окремо обирали такі види діяльності та активності, що відповідали їх уявленню про розвиток груп та встановлення партнерських відносин.

Зокрема:

• створення книжкових поличок "Букпростір для дітей"
  • оздоблення групових ділянок
  • прибирання території та висадження "Алеї випускника"
  • серія пізнавально-розважальних заходів "Ми-дослідники"
  • виготовлення власних книжок-енциклопедій
  • проведення презентаційного месенджу для батьків "Прочитай мені казку"
  • ознайомлення з прикладами сімейного виховання та навчання.

Результатами проведення проекту також стало створення позитивного емоційного середовища спілкування між дітими, батьками і педагогами, розвиток креативних здібностей дітей і батьків, підвищення рівня педагогічної компетентності батьків та збільшення залученності батьків у проведенні спільних із ЗДО заходів.